İzmir Kent Konseyi ve İzmir Toplumsal Uyuşturucu İle Mücadele ve Eğitim Derneği Ortaklaşa Bağımlılıkla Mücadelede Adımlar Atıyor

İzmir Kent Konseyi ve İzmir Toplumsal Uyuşturucu İle Mücadele ve Eğitim Derneği Ortaklaşa Bağımlılıkla Mücadelede Adımlar Atıyor

Mart 4, 2024 0 Yazar: İZMİRTUMED

İzmir Kent Konseyi ve İzmir Toplumsal Uyuşturucu İle Mücadele ve Eğitim Derneği, bağımlılıkla mücadele üzerine ortak bir çalışma başlattı. 4 Mart 2024 Pazartesi günü Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi D blok Feyzi Önder Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte, önemli konuşmacılar ve uzmanlar bir araya geldi.

Bağımlılıkla Mücadele Başkanı Burcu Bostancıoğlu, Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Zeki Yúncü ve İzmirtumed Başkanı Bedri Yalçın gibi isimlerin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Moderatör Prof. Dr. Adnan Yüksel Gürüz’ün yönetiminde ilerledi. Sorumlu Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahriye Gülgün ve Proje Danışmanı Melek Balseven de etkinlikte yer aldı.

Toplantının ana odak noktası uyuşturucunun zararları, uyuşturucu cinayetleri ve uyuşturucu kullanımının etkileri üzerineydi. Uzmanlar, katılımcılara bağımlılığın sosyal, ekonomik ve psikolojik boyutları hakkında bilgi verdi. Ayrıca, bağımlılıkla mücadelede toplumsal sorumluluğun önemine vurgu yapıldı.

Etkinlik boyunca, uyuşturucu kullananların gerçek yaşam öyküleri ve etkileyici görseller de sunuldu. Katılımcılar, bu bilgilendirici etkinlik sayesinde bağımlılıkla mücadele konusunda daha bilinçli hale geldiler.

İzmir Kent Konseyi ve İzmir Toplumsal Uyuşturucu İle Mücadele ve Eğitim Derneği’nin ortak çalışması, bağımlılıkla mücadelede önemli bir adım olarak değerlendirildi. Etkinlik, kamuoyunda geniş yankı uyandırdı ve toplumun bu önemli konuda daha fazla bilinçlenmesine katkı sağladı.

Visited 36 times, 1 visit(s) today