Genel Sekreterimiz Sayın Ruhi TIĞLI’nın Kadir Gecesine özel mesajı

Genel Sekreterimiz Sayın Ruhi TIĞLI’nın Kadir Gecesine özel mesajı

Nisan 17, 2023 0 Yazar: İZMİRTUMED

Bugün Kadir gecesi, İslam dininin en mübarek gecelerinden biridir. Bu gece, Kuran-ı Kerim’in ilk ayetinin indirildiği gece olarak da bilinir ve dolayısıyla İslam dininde büyük bir öneme sahiptir. Bu gecenin bereketi ve feyzi çok büyüktür. Bu gece, dualarımızın kabul olacağı, günahlarımızın affedileceği ve rahmetin kapılarının sonuna kadar açık olduğu bir gece olarak kabul edilir.

Kadir gecesi, sadece bir gece değildir. Bu gece, bize Allah’ın sonsuz merhametini, şefkatini ve sevgisini hatırlatır. Bu gece, insanların birbirlerine yardım etmeleri, sevgi ve saygı çerçevesinde birbirleriyle paylaşmaları için bir fırsattır. Bu gece, insanların birbirleriyle barış içinde yaşaması için bir vesiledir.

Bu gece, Allah’ın bize verdiği nimetlerin farkına varmamız için bir fırsattır. Sağlık, aile, iş, ev gibi nimetleri düşünerek şükretmeliyiz. Allah bize bu nimetleri verirken hiçbir karşılık beklemeden verir. Bizler de bu nimetleri koruyarak, onları hayırlı işlerde kullanarak ve başkalarıyla paylaşarak Allah’ın bize verdiği nimetlere layık olmaya çalışmalıyız.

Kadir gecesi, dua etmenin en güzel olduğu gecedir. Bu gece, duaların kabul edildiği ve rahmetin bol olduğu bir gecedir. Dualarımızı samimiyetle yaparak, Allah’tan isteklerimizi dile getirerek, günahlarımızın affedilmesini, ailemizin sağlıklı ve mutlu olmasını, işlerimizin düzgün gitmesini ve bize hayırlı bir gelecek sunmasını dileyebiliriz.

Bu gece, insanların birbirleriyle barış içinde yaşaması için bir fırsattır. Etrafımızda olanları anlamaya çalışmalıyız. Kötü davranışlarda bulunanlara karşı öfkeyle değil, anlayışla yaklaşmalıyız. Sevgi ve saygı dolu bir tutum sergileyerek, insanları sevgiye ve barışa yönlendirebiliriz.

Bu gece, hayatımızda değişim yapmak için bir fırsattır. İyilik yapmaktan kaçınanlar, bu gece hayatlarını değiştirmek için kararlar alabilirler. Kötülükten uzak durarak, hayırlı işler yaparak Allah’ın rızasını kazanabiliriz.

Visited 4 times, 1 visit(s) today