İZMİRTUMED DEPREM BÖLGESİNDE

İZMİRTUMED DEPREM BÖLGESİNDE

Şubat 12, 2023 0 Yazar: İZMİRTUMED

İZMİRTUMED Genel Başkanı Bedri YALÇIN’ın oluşturmuş olduğu “Deprem Projesi” kapsamında İZMİRTUMED Gönüllüleri deprem bölgelerine yardım götürmek için çalışmalara başladı.

Proje kapsamında “Depremde Arama Kurtarma Ekibi” projesi başlatıldı projeye Gönüllüler arasından 25 kişi katılım sağladı ve Gönüllüler: “bu vatanın her karış toprağında yaşayan her bir vatandaşına hizmet için buradayız.” dedi.

Başkan Bedri YALÇIN Arama Kurtarma Projesi ile açıklama yaptı:

“Yüzyıllara dayanan bir toplumuz ve Türkiye’nin yaralarını sarmak, bizim boynumuzun borcudur. Bizler arama ve kurtarma ekibini her ne şartta olursa olun bir can daha kurtarabiliriz ümidi ile kurduk çünkü bizlerde bugün onların yerinde olabilirdik hamdolsun rabbim bizleri korudu işte bizde tam da bu yüzden depremde değerli vatandaşlarımızın aile fertlerinden bir kişi daha kurtarabiliriz diyerekten yola çıktık” dedi.


Bir taraftan İZMİRTUMED Genel Başkanı tarafından görevlendirilen Konak İlçe Başkanı Turgay OĞUZHAN ve Yardımcısı Şefika gülden “Depremde Kıyafet ve Erzak” projesini hayata geçirdi proje kapsamında binlerce kıyafet ve erzak deprem bölgesine geciktirmeden teslim edilmek üzere İZMİRTUMED’in koordinesinde tırlara yüklendi.


Başkan Bedri YALÇIN’ın Koordinesinde “İzmir İçi Yardım Toplama Ekibi” kuruldu “Deprem bölgesine giden Araçların ve görevlilerin uzaktan takibi” görevini ise “Buse AÇIK” üstlendi.

İZMİRTUMED Genel Başkanı Bedri YALÇIN’ın talimatı doğrultusunda “Bilgilerin resmiyetinin teyit edilmesi ve bilgilerin ihtiyacı olan depremzedelere kesintisiz olarak dağıtılması, ihtiyaç halinde ise derneğin gerek erzak ve arama kurtarma ekibine teyitli ve resmi bilgiler verilmesi” görevini ise Derneğin Genel Sekreteri Ruhi TIĞLI üstlendi.

Biz “İZMİRTUMED” ailesi olarak var gücümüzle şartlar ne olursa olsun azim ve gayretle çalışmalarımızla Deprem’de zarar gören kardeşlerimize yardım etmeye devam edeceğiz.

Visited 3 times, 1 visit(s) today